Blue Flower

 

       Niby wiedziałem, że wojna to nie taktyka i nie strategia, że to nie lewa flanka i nie prawa flanka i inne takie bzdury "inżynierów pola walki", ale wojenne zbrodnie, ale gwałty i  rabunki, wiedziałem, że to płacz i cierpienie przede wszystkim.  Niby wszystko to wiedziałem, ale kolejne doniesienia o barbarzyństwie żołdaków Putina obezwładniają.  

      Dzisiaj już wiemy, że Ukraińcy uciekają nie tylko przed rosyjskimi bombami, że uciekają przed Wasylem-gwałcicielem, że uciekają przed Iwanem-psychopatą, że uciekają przed Jurijem-sadystą, że uciekają przed pijanym Fiodorem, przed pijanym Wołodią i przed pijanym Pietią.

      Znakomita większość z nas  rozumie tragedię ukraińskiego narodu, wielu z nas im pomaga, są jednak pośród nas i tacy, którzy są nie tylko obojętni wobec nieszczęścia najbliższych sąsiadów, ale którzy sączą jad nienawiści!  Na Podhalu24 pod informacją o (udawanym) pomaganiu, którym chwali się burmistrz Watycha, pojawiły się znamienne  komentarze;

tubylec22:30, 12 kwietnia 2022

W Maniowach pod biedrą na 7 aut 3 na blachach UA, kto płaci za tak drogie paliwo.

Pytalski02:42, 12 kwietnia 2022

Ja mam tylko jedno pytanie: Jak jest weryfikowana pomoc? Czy Ci uchodźcy w prawie nowych Lexusach, Mercedesach, Audi za grube tysiące PLN, odziani w ciuchy za tysiące PLN na prawdę potrzebują darmowej konserwy, bluzy z lumpeksu i biletu MPK???

Osiol18:51, 11 kwietnia 2022

Dla przesiedleńcow którzy mają pesel i prawa większe... Trzeba w mieście zorganizować chociaż jedną synagogę i jedna parafie prawosławną na powiat lub miasto
Zbawienie duszy i potrzeba modlitwy jest równie potrzebna
Radni ten aspekt życia chyba celowo pomijają a on też jest wazny  (pisownia dosłowna).

       Zawiść, antysemityzm, ksenofobia i chrześcijańskie miłosierdzie! I zwyczajny idiotyzm.

       Jeszcze w styczniu  ci sami, lub tacy sami, nazywali siebie wolnościowcami-antyszczepionkowcami-antysysetmowcami. Oszczędniej jest nazwać ich idiotami, pożytecznymi idiotami, gdyż ktoś ich organizuje, ktoś opłaca tych najgłośniej krzyczących.

       Nie patrzmy jednak i nie słuchajmy idiotów. Nie dyskutujmy z nimi, gdyż idiota i tak pozostanie idiotą. „Róbmy swoje”, jak śpiewał bard polskiej inteligencji i pomagajmy Ukraińcom w każdy możliwy sposób.

(Na zdjęciach Biuro Poselskie Jagny Marczułajtis-Walczak  zamienione w skład dóbr wszelakich)