Blue Flower

       12 grudnia poseł (niestety) Braun z Konfederacji zgasił w Sejmie chanukowe świece. Nie był to ani pierwszy, ani zapewne ostatni chuligański wybryk tego (niestety) posła. Taki już ten pan (niestety) poseł  wymyślił sobie sposób swojego istnienia w polityce: od skandalu do skandalu, od chuligaństwa do chuligaństwa, od prowokacji do prowokacji. Tylko w tym roku tenże (niestety)  poseł zniszczył w styczniu choinkę w Sądzie Okręgowym w Krakowie, gdyż  naruszała ona spokój jego duszyczki ulepionej z ksenofobii, homofobii i innych jeszcze   czekających na diagnozę lęków.  Poseł (niestety) Braun wyniósł z budynku sądu i zniszczył choinkę, którą krakowscy sędziowie udekorowali flagami UE oraz hasłami wspierającymi represjonowanych sędziów oraz środowiska LGBT. W maju poseł (niestety) Braun wtargnął  na wykład prof. Jana Grabowskiego wygłaszany w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie. Wykład odwołano, gdyż poseł (niestety) Braun zniszczył sprzęt nagłaśniający. W tych sprawach prokuratorzy podlegli (niestety) Zbigniewowi Ziobrze prowadzili nieśpiesznie  śledztwa,  których nie zdążyli umorzyć, jest więc nadzieja, że w obecnej  sytuacji szybko dojdzie do sformułowania zarzutów i skierowania tych spraw do sądu.  Sąd powinien także ocenić najnowszy wyczyn posła (niestety) Brauna.

       Dzięki awanturom tego (niestety) posła wszystkie media w Polsce doniosły o szczególnej choince przygotowanej przez krakowskich sędziów, dzięki temu (niestety) posłowi wykład profesora Grabowskiego dotarł do setek tysięcy czytelników, gdyż wydrukowała go „Gazeta Wyborcza”, dzięki zdziczeniu tego (niestety) posła większość z nas mogła poznać sens Chanuki, czyli ośmiodniowego święta świateł. 

       Na początku lat dziewięćdziesiątych nakładem jednego z krakowskich wydawnictw ukazał się w niewielkim nakładzie tomik poezji Allena Ginsberga (Znajomi z tego świata). I zapewne ta publikacja zainteresowałaby wąskie grono miłośników poezji. Jednak stało się inaczej! Tzw. ludzie kościoła  bardzo głośno  wyrażali swoje oburzenie faktem wydania w katolickiej Polsce utworów poety będącego gejem. Dzięki darmowej reklamie zainteresowanie  Znajomymi z tego świata wzrosło błyskawicznie, dzięki czemu pierwsze wydanie i kolejne dodruki bardzo szybko zniknęły z półek. Tak więc panie, (niestety) pośle Braun, tzw. święte oburzenie przynosi często efekty odwrotne od zamierzonych.  Podobne sytuacje dotyczyły także widowisk teatralnych oprotestowywanych przez „widzów”, którzy nigdy w teatrze nie byli oraz książek, których wyrażający święte oburzenie  nie mieli w swoich rękach. 

        Chuligaństwo posła (niestety) Brauna oraz  inne wydarzenia związane z relacjami polsko-żydowskimi są swoistymi papierkami lakmusowymi do badania poziomu antysemityzmu.  Każda podana w mediach informacja dotycząca w jakikolwiek sposób Żydów wywołuje liczne komentarze. Większość z nich jest antysemicka, inne tylko sączą antysemickie aluzje lub powielają antysemickie stereotypy. Zdarzają się także i komentarze będące groźbami karalnymi.

      W październiku 2021 roku na cmentarzu żydowskim w Nowym Targu odbyła się uroczystość związana z ukończeniem  budowy pomnika, na którym wyryto nazwiska wszystkich nowotarskich ofiar Holocaustu. Relację z tej uroczystości zamieściło na swojej stronie Podhale24.  Oto próbka tych komentarzy (podaję zgodnie z oryginałem):

kulawy koń19:05, 25 października 2021

Ciekawe kiedy się dowiemy,że Polacy pomagali "okupantowi" w tych masowych mordach. 

Czytelnik12:41, 25 października 2021

Niemcy tam rozstrzeliwali nie tylko Żydów . W zbiorowej mogile leżą też ludzie innego wyznania. Obok gwiazdy postawić krzyż . Opowiadała o tym Pani która jako dziecko widziała egzekucje przez oknienko w piwnicy. Mieszkała obok cmentarza.

Osiol12:09, 25 października 2021

A katolicy na swoim cmentarzu to cudaz tymi co nie zapłacą..... Ale bogatym z szacunkiem grobowce remontują

pamiętający10:09, 25 października 2021

Co z ekshumacją w Jedwabnem - to nie dobra o tym mówić ??? czego można oczekiwać od żmijowego plemienia.

Brawo23:18, 24 października 2021

Człowiek żyje i nie ma sa co mimo że pracuje a oni się historiami sprzed 80 lat zajmują. Normalny grób się likwiduje jak po 20 katach od ostatniej wpłaty nie ma kolejnej - tu już 4 krotnie taki okres minął.

88821:20, 24 października 2021

Pic na wodę fotomontaż...ile jest mogił zgłaszanych gdzie są pochowani Żydzi i nic,zero zainteresowania.Wszystko robione pod publikę...

Wektor12:56, 8 listopada 2021

Szef MSZ Izraela: "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki".
Premier Benjamin Netanjahu: "Polacy w czasie wojny kolaborowali z nazistami".
Jest czymś zdumiewającym, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela
przytacza tak haniebną i rasistowską ocenę. To całkowicie niedopuszczalne.
Dokąd ten naród będzie nas obrażał ???
Dlaczego w takim razie uczestniczymy w uroczystościach odsłonięcia pomnika
pamięci ofiar Zagłady???. Nie ma na to klimatu politycznego i nie powinniśmy
uczestniczyć w takich inicjatywach. Czy godność, to słowo obce w naszej kulturze,
czy raczej zdeptane przez naród pochodzenia mojżeszowego, które się mieni narodem
wybranym?

1*.Żydzi to ludzie P***i, z*******i, w****i, z*******i, i bardzo wrogo nastawieni
do Polski. Polska za zgodą POLAKÓW powinna zmrozić stosunki dyplomatyczne i
gospodarcze z Żydami, do czasu jak oni nie przestaną opluwać Polskę i Polaków.

ciekawy23:12, 7 listopada 2021

Kto zamordował polskich obywateli narodowości żydowskiej?
W artykule nie pisze... dlaczego?
A gdzie tablica Polaków ratujących sąsiadów Żydów?
Proszę o prawdę !

firma holokaust14:44, 7 listopada 2021

Wcale bym się nie zdziwił by za jakiś czas Nowy Targ był zmuszany do wypłaty organizacjom żydowskim dużych pieniędzy za holokaust , tylko że w pierwszej kolejności zapłacić powinni ci Nowotarżanie tam obecni !!!

        Po skandalu wywołanym w Sejmie przez posła (niestety) Brauna na Podhalu24 ukazała się informacja o wykluczeniu ze zbiorowej wystawy jednej z zakopiańskich artystek. Była to reakcja organizatorów na udostępnienie na FB filmu, który utrwalił moment gaszenia chanukowych świec przez (niestety) posła Konfederacji.  Informacja ta także stała się okazją do manifestowania antysemityzmu.

PP / JGN19:49, 16 grudnia 2023

I bardzo dobrze, bo kolaboranci, szabes-goje sami się wystawiają i jeszcze się podpisują z imienia i nazwiska.

góralicek CI JA10:09, 16 grudnia 2023

Teraz poszukajmy w statusie rozdziału o zakazie popieraniu Grzegorza Brauna i happeningom anty Chanukowych ukazujących prawdę o sekcie Habad Lubawicz( jak wiemy członkowie ZAP z lubości oddaj sie sztuce anyu katolickiej i naty chrześcijańskiej ) musle ze na miejscu pani Moniki wstąpiłbym na drogę prawa i wytoczył pozew cywilny zawiaskowi i osoba które sie pod tym bolszewicko nazistowskim listem podpisały

Tylko pytam21:36, 15 grudnia 2023

Komuna bis i zamordyzm wraca. Czy Bracia starsi w Pollin już oficjalnie przejęli władze, tylko pytam?

Polka20:22, 15 grudnia 2023

Jestem osobą tolerancyjna, ale nasza religie nasze obecne władze chcą wykluczyć że szkół i urzędów, chca ściągać krzyże, natomiast pozwalają czcić żydowskie jakieś święta czy cholera wie co!!! Taka afera ze ten pan to zgasił! Przecież my jesteśmy Polakami!!!! Do czego to prowadzi? Do zapomnienia naszej wiary na poczet Żydów czy muzułmaninowi? W Polsce wszyscy mają tego pełno dlaczego tam tego nie zostawia? Niech sobie tam świeca i robia co chcą. Ale my jesteśmy Polakami i powinien np być wieniec adwentowy a nie cudze świeczniki

cukier czy zucker19:31, 15 grudnia 2023

Jaka galeria, takie kryteria.Najwyższa pora i doskonała okazja by naród polski się wyklarował.To teraz Polacy, i ci drudzy - sprzedawczyki, powinni dać się poznać.
Bardzo przyda się to w przyszłości. Znowu wracają czasy kiedy zwykłe męty dla korzyści wstępowały do PZPR i krytykowały tych co się od tego wzbraniali. Zapamiętujcie tych ludzi by was w przyszłości nie oszukali. Dziś jest czas próby polskości.

Belmondo18:18, 15 grudnia 2023

Średnio rozgarnięta istota po przeanalizowaniu faktów zda sobie sprawę, że ta cała afera gaśnicowa to ustawka. Zaplanowana dużo wcześniej. Braun to showman działający na rozkaz panów z pejsami? No bo kto na tym całym wydarzeniu skorzysta jak nie Żydzi?? Kto teraz ośmieli się ich skrytykować albo nie zaprosić w kolejnych latach do sejmu?? Teraz tylko czekać na ustawę zabraniającą krytyki wyznania mojżeszowego?Kto nie zagłosuje to antysemita?

Obywatel 19:12, 15 grudnia 2023

Won z pamięcią o pomordowanych Żydach! Wstrętny naród! Kończcie w tym!

        Wybrałem tylko niewielką część komentarzy zamieszczonych pod dwoma tekstami opublikowanymi  na Podhalu24. Każdy z nich jest w jakiś sposób charakterystyczny: jedne wyróżnia ubogi i pełen błędów język, inne cechuje agresja, jeszcze inne obnażają brak elementarnej wiedzy historycznej. Widoczna jest też maniera nadużywania wykrzykników i znaków zapytania.  W wielu komentarzach widoczne są wszystkie te cechy.

       Czy można dyskutować z  autorami tych hejterskich w zasadzie wpisów? Chyba nie. Można się jedynie starać, aby młodych ludzi ustrzec przed antysemityzmem, przez homofobią, przed ksenofobią. I wydaje mi się, że wszystkie te przypadłości występują zazwyczaj jednocześnie, czego przykładem jest poseł (pożal się boże) Braun.

P.s.    Inny (niestety) poseł, któremu (chwała bogu) wyrok sądowy wygasił mandat, pokazał w Sejmie gest Kozakiewicza, co  oburzyło także Władysława  Kozakiewicza! Ten pisowski aparatczyk wyraził swoim gestem  pogardę wszystkim wyborcom, którzy oddali swój głos na partie obecnie rządzące. Cham pokazał, co pokazał, a  stu kilkudziesięciu  posłów wyło z radości. I takie to  (pożal się boże) elity rządziły Polską przez osiem lat!