Blue Flower

       Po raz kolejny muszę wyrazić wątpliwości w sprawie pokonania  analfabetyzmu w Polsce, dzięki czemu pewna większość (nie uwzględniając wtórnego analfabetyzmu)  potrafi wprawdzie czytać i pisać, jednak wykorzystuje te umiejętności w stopniu bardzo niewielkim.  Zdolność „kumania” telewizyjnych pasków  informacyjnych oraz dość biegłe pisanie kciukiem  esemesów  rodzi w wielu osobnikach  przekonanie, że już są elitą. Są jeszcze potrafiący za pomocą klawiatury komputera coś tam poskładać (czasem zdanie, czasem dwa)  i to coś Internetem wysłać w świat szeroki. Ci to już uważają się za kwiat tej umęczonej ziemi.  I nad tym kwiatem zatrzymać się trzeba.

       W ostatnim  tygodniu listopada na Podhalu 24 i w internetowym wydaniu „Tygodnika Podhalańskiego” ukazały  się informacje o postawieniu zarzutów dyrektorowi zakopiańskiego sądu oraz o wydaniu prawomocnego wyroku w sprawie głośnego morderstwa dokonanego przed dwoma laty w Nowym Targu.  I w ciągu doby pod tymi informacjami pojawiło się ponad sto wpisów, których autorzy poczuli potrzebę uzewnętrznienia swoich odważnych myśli na temat sądów, sędziów i wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

       W tej żywiołowej „dyskusji” dominowała potrzeba wyrażenia własnych,  bezkompromisowych wyroków przez przyszłych sędziów trybunałów ludowych (Śmierć za śmierć powinno być i to dla każdego w dodatku z takim samym okrucieństwem). Równie często ujawniało  się pragnienie: Zamykać pseudo prawników!  Ze  swoich norek wychynęli  także sygnaliści (Zapraszamy Panowie z CBA do niektórych Gmin. tam dopiero cuda z przetargami.)

       Właściwie już nie muszę przywoływać kolejnych przykładów, aby ukazać umysłowość i mentalność większości dyskutantów, pośród których dwie osoby apelowały o rozwagę, o rzeczowość i przypominały, że sąd musiał wyrokować zgodnie z obowiązującym prawem oraz rozważyć stanowisko prokuratury, zeznania oskarżonych i świadków oraz stanowisko obrony. Jednak  apele nie skłaniały zwolenników ludowej sprawiedliwości do refleksji, ale wyzwalały w nich coraz większą agresję, czego dowodzi zakamuflowane nawoływanie do linczu (Prowokują samosąd. Ja bym był za.).

      Dajmy głos przyszłym  sędziom  trybunałów  ludowych:

- a z jakiej to racji Sąd, dwójce z nich "umorzył postępowanie" ?? powinni tak samo odpowiadać jak pozostali, którzy brali udział w zacieraniu śladów !!

- Takiej znieczulicy ,mataczenia i zmowy to nie można puścić płazem. 

- Wszyscy po 25 lat.Wszyscy w tym okrutnym czynie brali udział. Nie ludzie,

- 0d 8 miesięcy, do roku za zacieranie śladów zabójstwa, co to kurwa za wyrok!!!

- A według mnie to on powinien dożywocie dostać... bestialsko zamordował, ciało zakopał i zakazał o tym mówić... wyjdzie w wieku 44 lat i wszystko jeszcze będzie przed nim. A tej dwójce ktoś wie dlaczego umorzono sprawę? tak samo jak reszta przecież milczeli...

- 25lat,cóż to za wyrok?W pasiaki na dożywocie i do kamieniołomu,niech się tam zresocjalizuje i i zarobi na koryto.

- 25 lat to kpina gość powinien dostać dożywocie ale cóż takie właśnie mamy sądy w Polsce bezprawie i tyle !!!

- Wszyscy zacierali ślady.WSZYSCY! Kto wysprzątał mieszkanie? LOKATORKA! No to jakim cudem sad dwojgu z nim nie przypisał udziału w zacieraniu śladów?

- wszyscy powinni gnić w więzieniu do końca życia!

       Ciekawy przypadek stanowi osobnik podpisujący się jako  Ciekawy, który podzielił się swoim rozumkiem i  wpisał: Rozumiem że skoro 2 osoby zostaly "prawomocnie uniewinnone"
to można podać ich pełne nazwiska?
W przekonaniu  tego  filozofa  prawa dane osób uniewinnionych nie są prawnie chronione. 

       A teraz zwolennicy hasła: Zamykać pseudo prawników!

- rozwalić to szambo jak najszybciej. To są własnie Sądy w Polsce. Ile osób protestuje przeciw zmianie ustawy o sądownictwie. To chyba rodziny sędziów i pracownicy.(bo muszą).

- Czekajcie dalej z reformą tego pseudo sądownictwa. PIS górą do wiadomości wszystkich PO.

- Czekamy na pikietę KOD w obronie sądownictwa :D

- Niech nam rządzi PiS conajmniej 25 lat.

- A później mówią że PIS chce zagarnąć sądy !! Ludzie obudźcie się !

- ciekawe czy taki sam wyrok by zapadł, gdyby zdarzenie miało miejsce w rodzinie sędziego....

- Bały się POokemony i już wiadomo czego się bały ...skorumpowana banda pod skrzydłami POopaprańców robili co chcieli i nagle szlaban dla złodziei ...w każdej dziedzinie... a ja się pytam gdzież były KODopajace z nowym transparentem jak aresztowali tych ,,dobrych i sprawiedliwych ,, z wymiaru sprawiedliwości ...a może się bali żeby ich przez przypadek nie zabralo CBA ? buu haha

       No i sygnalizują sygnaliści:

Zapraszamy Panowie z CBA do niektórych Gmin. tam dopiero cuda z przetargami.

- Popieram. Za Sąd i Prokuraturę w Nowym Targu należy się wziąć niezwłocznie. Rozliczyć dokładnie za ostatnie parę lat, szczególnie za sprawy dotyczące handlu narkotykami.

- Czyżby rozwalali układ zakopiański. A co z Nowym Targiem.

- Za Nowy Targ się weźcie panowie z CBA. 

- Kiedy urząd. Proponuję jak i pewnie ludzie mieszkający w N.T przyglądnąć się radnym w urzędzie miasta Nowy Targ bo wybory za pasem a niektórzy mocno popierają pewnych ludzi w mieście. Ale to już pewnie wiecie.

- a teraz czas przyjrzeć się sądowi w NOWYM TARGU

       Nadchodzi czas  wzajemnego się przyglądania, śledzenia i tropienia, nadchodzi czas budowania strzelnic w każdej dziurze i czas maszerowania dziarskich chłopców ulicami naszych miast, miasteczek i wsi. Nadchodzi czas  wymierzania sprawiedliwości przez ludowe trybunały. Już trzeba zacząć się bać. 

      (W przywołane wypowiedzi nie ingerowałem, zostały skopiowane i wstawione w oryginalnej formie)