Blue Flower

       No i skończyły się majowe święta!  W całej Polsce świętowano piętnastą rocznicę przyjęcia Polski do Unii Europejskiej, których organizatorami byli samorządowcy oraz proeuropejskie partie i organizacje społeczne. Rządzący świętowali wyłącznie 218 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. I świętowali ją  w kościołach przede wszystkim!  Ci, którzy już czwarty rok łamią Konstytucję RP, niszczą  sędziowską niezawisłość  i demolują demokrację, uczestniczyli w widowiskach obłudy, kłamstwa i populizmu.

       A gdzie się podział w tych dniach burmistrz Watycha i jego zastępcy? Gdzie skryła się Rada Miasta Nowego Targu? Gdzie się zakopała Komisja  Oświaty  i Kultury?  Czyż to nie od tych ciał i osób w nich zasiadających należy oczekiwać przygotowania miejskich uroczystości związanych z ważnymi świętami i rocznicami? Burmistrz Watycha pozwolił się sfotografować w kościele, z miną nabożną oczywiście,  w czasie obchodów strażackiego święta, radni incognito pojawiali się tu i tam, ale Miasto zignorowało  rocznicę wstąpienia Polski do UE, Miasto zignorowało Dzień  Flagi RP a Święto Konstytucji 3 Maja  miejscy notable uczcili ubogacając, zaszczycając i uwznioślając swoją dostojną obecnością  uroczystości kościelne!

       4 czerwca Polska demokratyczna, Polska dumna z przemian dokonanych po roku 1989, Polska przerażona demolowaniem tych osiągnięć przez obecnie rządzących, Polska odpowiedzialności i dojrzałości obywatelskiej będzie świętowała trzydziestą rocznicę pierwszych wolnych wyborów!  Miesiąc pozostał do tej ważnej daty, ale nie słyszałem o jakichkolwiek przygotowaniach do godnego przypomnienia tego wydarzenia przez Urząd Miasta lub Radę Miasta Nowego Targu. Głośno jednak było o szczególnym posiedzeniu Komisji Oświaty i Kultury, której celem było przygotowanie uroczystości związanych z rocznicą pierwszej wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu!  No comment.

       W kwietniu strajkowali nauczyciele, wielu samorządowców ich wspierało, bo dostrzegają szkolny marazm, obciążanie lokalnych budżetów skutkami deformy oraz upokarzająco niskie wynagrodzenie pracowników oświaty. Burmistrz Watycha nie ważył się nauczycieli weprzeć najmniejszym gestem -  posłanka Paluch czuwa! No bo jak ma krytykować rządzących, jak już w od lipca będzie pan burmistrz inkasował  kolejne 500+. Za wcześniejsze plusowe pięćsetki osobiście i wzruszająco dziękował minister Rafalskiej. Teraz to już chyba będzie się musiał udać z pielgrzymką dziękczynną aż do Warszawy na Nowogrodzką. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to delegacja służbowa.