Blue Flower

 

 

          Pierwszego dnia lata programem „Między mną, a Tobą” Laura Łącz zamknęła siódmy sezon Salonu Poezji w Nowym Targu.

         Warszawska aktorka znana z wielu ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych przedstawiła nowotarskiej publiczności wiersze i piosenki swoich ulubionych autorów i kompozytorów. Recytacje
i utwory wokalne aktorka połączyła barwną i żywą narracją, w której odniosła się  do własnej biografii i kariery aktorskiej oraz przedstawiła ciekawe konteksty prezentowanych utworów.

        Dużym  sentymentem darzy Laura Łącz okres międzywojenny, w którym żyli i tworzyli szczególnie przez nią cenieni Bolesław Leśmian i Julian Tuwim.  Ballady Leśmiana  ( między innymi Strój ) oraz piosenki z tekstami Tuwima i fragmenty jego Kwiatów polskich stworzyły szczególny nastrój programu, w którym znalazła się także ballada „Rebeka” śpiewana niegdyś prze Ewę Demarczyk i piosenka Andrzeja Własta „Pokoik na Hożej”.

       Łaura Łącz przedstawiła się nowotarskiej publiczności jako aktorka obdarzona talentem wokalnym, jako wyśmienita interpretatorka poezji oraz jako osoba potrafiąca nawiązać żywy i naturalny kontakt z publicznością.  Nie są to jednak wszystkie pola działania bohaterki 70 Salonu Poezji, gdyż Laura Łącz jest także cenioną autorką książek dla dzieci, prowadzi zajęcia w szkole teatralnej oraz  agencję artystyczną organizującą imprezy artystyczne dla dzieci.

             W następnym sezonie Salonu czeka nas jubileusz ( Salon nr 75 ) i być może jego gospodarze przygotują jakiś program szczególny. Myślę jednak, że każdy Salon jest szczególny, gdyż różnorodność aktorskich talentów i temperamentów oraz niezwykłe bogactwo poezji  powodują, że nic dwa razy się nie zdarza.

 

 

     

 

Zdjęcia: archiwum MOK