Blue Flower

 

       Odebrałem rachunek za hosting strony www.suplement.biz i w ten oto sposób przypomniano mi, że prowadzę internetowy notatnik, o którym zapomniałem na długie miesiące. Tłumaczy mnie trochę pandemia, która wielu z nas wybiła ze zwykłego rytmu, potem dopadło mnie niepandemiczne choróbsko i mały remont w domu. Remont przeżyłem, choróbsko jeszcze mną poniewiera i  poniewierać jeszcze będzie.  Nie znam też  wszystkich jego skutków,  ale do PIS-u się nie zapisałem, więc najgorzej nie jest.  

        Nie prowadzę jednak tego notatnika w celu  wypłakiwania się o nadchodzących już
i wynikających z peselu ograniczeniach. Cóż, nikogo już nie zauroczę swoim umięśnieniem
i opalenizną. Jest mi o tyle łatwiej, że i wcześniej niewiele osób płci różnej zwracało na mnie swoją uwagę. No, chyba że kawał koszuli sterczał mi ze spodni lub miałem na twarzy ślady wcześniej zjedzonego deseru.  I tak sobie myślę, że przecież jestem taki mało starający się
o swój wygląd, że i buty niezbyt często zdarza mi się czyścić, i spodnie zbyt szerokie noszę,
i guziki do niewłaściwej dziurki wtykam. I co? I nic! Nawet nie zostałem prezesem strzeżonym  przez pluton ochroniarzy. Nie o sobie pisać jednak miałem.

      Jerzy Owsiak w styczniu, mimo skradającej się trzeciej fali pandemii, zorganizował kolejny Finał
i po raz kolejny zebrał ogromne pieniądze. Tym razem nowoczesny sprzęt diagnostyczny trafi na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Od niemal trzech dziesięcioleci WOŚP nie tylko wspiera polską służbę zdrowia, ale organizuje najwspanialszą obywatelską akcję, która dowodzi, że potrafimy wydobyć spod zwałów egoizmu i obojętności jakieś resztki empatii. Jednak są i myślący inaczej. Na Podhalu24 pod  relacjami ze zbiórki pieniędzy w Nowym Targu, Zakopanem i Rabce pojawiło  wiele zadziwiających wypowiedzi.  Oto ich mały wybór:

SUBZERO HC - prawda w oczy kole ?
Ten gościu, to cwana persona, żyje sobie jak pączek w maśle, dzięki naiwniakom. Już powiedziałem, że chcę i będę pomagał bo mam taką potrzebę ale poprzez wiarygodne instytucje, którym ufam co do uczciwości wydatkowania datków.

Fix08:59, 28 stycznia 2021

Znowu zbiurka dla jakliwegomkrzykacza i zbieracza.Do roboty chłopie ,potrzebują murarzyni budowlańców.

Zenobia11:56, 28 stycznia 2021

I znów dobrowolne zmuszanie dzieci do żebrania dla p***

fan13:38, 28 stycznia 2021

czemu przy kościołach? niechże zbierają gdzie indziej... najpierw zbierają na chore dzieci, a pozniej walczą o aborcję na życzenie....

      I przecież nie chodzi mi o ośmieszenie (może trochę) autorów tych komentarzy. Pozostawmy ich ubogi język, problemy z ortografią i stylistyką, ważne jest w tym wszystkim  coś, co nazwano postprawdą. Autorzy przywołanych komentarzy zostali nią skutecznie skażeni. Bo przecież Jerzy Owsiak pławi się w bogactwie, a rzeczywistym celem jego fundacji jest propagowanie aborcji
i eutanazji. Źródła tych bzdur są powszechnie znane, to z nich wypływa  też społeczna niechęć do szczepionek robionych z usuniętych płodów oraz głęboka podejrzliwość wobec wymiaru sprawiedliwości. Timothy Snyder  w „Newsweeku” (numer 5/2021) podzielił się swoją refleksją o postprawdzie:
„Wielkie kłamstwo jest niezgodne z demokracją, bo demokracja potrzebuje faktów, niezależnych mediów i ludzi, którzy rozumieją, że nie należy ślepo wierzyć liderowi.  Demokracja potrzebuje prawdy – rozumieli to polscy dysydenci w latach 70. I 80. Prawda była bardzo ważna dla Solidarności. Gdy wkraczamy na tereny postprawdy, oznacza to prefaszyzm”. No właśnie. Tylko przypomnę msze w Częstochowie i Białymstoku z flagami ONR-u, które swoją stylistyką i symboliką nawiązują bezpośrednio flag i sztandarów  NSDAP.  Tylko przypomnę marsze 11 listopada. Tylko przypomnę umarzanie śledztw dotyczących rasistowskich wypowiedzi byłego księdza Międlara. Robi się brunatnie. Tylko nie Żydów (nie ich przede wszystkim)  tym razem będą tłukli pałkami i różańcami bojowymi najprawdziwsi Polacy i dziarscy chłopcy.